Anasayfa / Anasayfa / Abdestin Mucizeleri

Abdestin Mucizeleri

Abdest müslümanın namazdan önce gerçekleştirdiği bir ibadettir. Kul namaz ibadetini gerçekleştirmeden abdest alarak vücudunu temizler. Bu temizlik ile nefis gerek manen uyuşukluktan sıyrılır, gerek bedenen dinçleşip  Huzur-u İlahiyeye hazır hale gelmiş olur. 

Araştırmalara göre insan vücudu üzerinde 700’e yakın Biyolojik Aktif Nokta (BAN) bulunmaktadır. Bunlardan 66 tanesi Agresif Nokta olarak adlandırılmaktadır. Bunlar ekstra aktif noktalardır.Yapılan araştırmalara göre 66 Agresif Noktadan 61’i abdest azalarında yer almaktadır. Abdest alırken azalar yıkandığında BAN faaliyete geçerek Agresif noktalar denge kazanır. Burada önemli olan ise abdest alırken ki sıra çok önemlidir. Abdestte uzuvları yıkama sırasına göre etki eden organlar aşağıda belirttiğimiz gibidir.

YÜZ YIKANIRKEN

Mide, bağırsaklar, safra kesesi, idrar yolları, sinir sistemi ve üreme organları.

KOLLAR YIKANIRKEN

Bağırsakları, kalp , akciğerlerde, üreme organları, idrar yolları ve kan dolaşımı uyarılır.

KULAKLAR YIKANIRKEN

Yaklaşık 100 BAN’ın yer aldığı ve hemen hemen bütün organlarla bağlantılı olan bir komuta merkezidir. Kulak mesh edilirken bütün organlar uyarılmış olur.

AYAKLAR YIKANIRKEN

Hormon dengesini sağlayan ,büyüme ve üremeyi kontrol altında tutan hipofiz , böbrekler ve hemen hemen bütün organların faaliyetini etkileyen BAN uyarılmış olur.

Abdestin Diğer Faydaları

  • Abdest alırken akupunktur noktalarının uyarılmasıyla vücutta enerji ve kan dolaşımı kolaylaşır, vücudun direnci artar, bağışıklık sistemi güçlenir.
  • Yüksek ateşliyken soğuk suyla abdest alındığında  bir buçuk 2 derece seviyesinde ateş düşer.
  • Abdest almak tansiyona da iyi gelir ve tansiyonu düşürür.
  • Abdestin faydaları gelin görün bitmiyor. Yapılan araştırmalara göre abdest baş ağrısını da hafifletir. Uyku halini giderir,yorgunluğu ve öfkeye de etki eder.
  • Soğuk su ile alınan abdest ve gusül daha faydalıdır.  

Bu yazımızda abdestin faydalarından bahsettik. Yazımızı beğendiyseniz beğenmeyi ve yorum bırakmayı unutmayın. Sağlıklı, sıhhatli ve hayırlı günleriniz olsun.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*