Anasayfa / Anasayfa / Apple Yeni Klavyesi Sihirli
akıllı klavye

Apple Yeni Klavyesi Sihirli

Apple’ın yeni Magic Keyboard’u olduğu iddia edilen bu ilginç klavye, kullanıcılarına devrimsel özellikler sunuyor!

 

Apple‘ın yeni Magic Keyboard ürünü büyük bir buluşa ev sahipliği yapıyor. Bu klavye istenilen anda değişebilen akıllı-mürekkep tuşlara sahip. Bu sayede klavyenin düzeni ve dili canlı olarak değişebiliyor.

Tsinghua Üniversitesi’nde çalıştığını söyleyen bir Reddit kullanıcısı, cihazın prototip sürümünü, üniversitede düzenlenen Foxconn entkinliğinde, yakından iş başında gördüğünü iddia etti. Klavye, farklı uygulamalar için farklı düzenler kaydedip istenilen zaman değişebiliyor. Ayrıca macro (tuş kombinasyonu) tuşlara sahip olan klavye, oyunlar için renk değiştirme özelliğine de sahip. Klavye de kullanılan teknoloji Kindle’ın ekranında kullanılan teknolojiye benziyor.

apple klavye

Klavye Bluetooth teknolojisini kullanıyor. Üretici firma Sonder‘in açıklamasına göre klavye “rahat ve isabetli bir tecrübe, ayrıca gevrek ve duyarlı bir mekanizma” sunuyor. Karanlıkta çalışmayı kolaylaştırmak için ışıklandırma sistemi de var. Sızan bilgi kaynağına göre Reddit kullanıcısının gördüğü prototip cihaz Apple’ın akıllı-mürekkepli Magic Keyboard’unun yeni bir sürümü.

Tüm bu özelliklere sahip olup da konforlu olan bir klavye kim istemez ki? 2018’de piyasa sürüleceği düşünülen cihazı sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*