Anasayfa / Anasayfa / Burçlara göre Şifalı Yağlar
şifalı yağlar

Burçlara göre Şifalı Yağlar

Burcunuza göre size en faydalı olacak yağ hangisi sıraladık ve açıkladık bu faydalı makalede kendi şifalı yağınızı öğrenip mutlu ve sağlıklı bir yaşam…

Koç burcu

21 Mart-19 Nisan arası doğan Koçlar lider, hırslı, tutkulu, coşkulu , rekabetçi, cesur, enerjik, dürüst ve kendine güveneni olan kişilerdir. Kafaları, beyinleri ve gözleri hassastır. Bu yüzden baş ağrısına ve stres kaynaklı problemlere yatkındırlar. Koç burcu için en iyi yağ, stres kaynaklı baş ağrınızı azaltır ve canlandırıcı özelliğe sahip Nane Yağı.

Boğa burcu

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında doğan Boğalar kararlı, pratik, güvenilir,istikrarlı,evde oturmayı seven, sadık ve  ağırbaşlıdır . Boğaz ve boyun tiroidleri hassastır, bu yüzden boğaz ağrısına, boyun kasların daki tutulmalara ve tekrarlayan soğuk algınlığına yatkındırlar. Boğa burcunda doğan kişiler için en iyi yağ, boğaz ağrısının hızlıca iyileştirir ve rahatlatıcı bir masajla ağrılı kasları rahatlatan Okaliptüs Yağı.

İkizler

21 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında doğan İkizler çok yönlü, konuşkan, problem çözücü, zeki, canlı ve meraklıdır. Omuzları, kolları, akciğerleri ve elleri hassastır. Bu sebeple solunum yolu hastalıklarına, boyun, kol ve omuz da ağrılı ve kas kasılmalarına yatkındırlar. İkizler burcu solunum yolu enfeksiyonlarıyla savaşmaya yardım eden, canlı tutan ve ağrılı kaslardaki gerginliği alan en uygun yağ Bergamot Yağı.

şifalı yağlar

Yengeç burcu

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında doğan Yengeç burcunun özellikleri öngörülemez, uyumlu, duygusal, korumacı, hassas, sabırlı ve sevecendir. Karın ve göğüsleri hassastır. Mide ülserine, yanmasına ve diğer mide rahatsızlıklarına ve ödeme yatkındırlar.Sindirim sistemini daha iyi çalışmasına yardımcı olduğu için Yengeç burcuna sahip kişilere en uygun yağ Papatya Yağı. Papatya yağı aynı zamanda yaraları iyileştirme özelliğine de sahip.

Aslan burcu

23 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında doğan Aslan burcuna sahip kişiler lider, güçlü, dominant, kendine güvenen, yaratıcı, vefalı ve eğlencelidir. Kalp ve sırtları hassastır. Sırt problemlerine, kalp hastalıklarına yatkındırlar. Gül Yağı Aslan burcu için çok etkili bir yağdır, çünkü gül yağı kalp için damar büzücü işlev görür ve omurga için kas spazmı çözücü özelliktedir.

Başak burcu

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında doğan Başaklar sorumlu,alçakgönüllü, pratik, akıllı, düzenli, sosyal  ve çalışkandır. Burun boşluğu, bağırsak ve solunum sistemleri hassastır. Bu yüzden stresli olmaya, alerjilere, sık sık soğuk algınlığına, depresyona ve kabızlığa yatkındırlar.

Başak burcu için en uygun yağ, stresi azaltmaya, zihni sakinleştirmeye yarayan, aynı zamanda soğuk algınlığıyla savaşan ve sindirim problemlerini rahatlatan Buhur Yağıdır.

Terazi burcu

23 Eylül-22 Ekim tarihleri arasında doğan Teraziler şefkatli, dikkatli, barışçıl, romantik, karizmatik, dengeli ve arkadaş canlısıdır. Böbrekleri, belleri, dişileri ve yumurtalıkları hassastır. Bu yüzden böbrek taşına ve bel ağrılarına yatkındırlar. Terazi burcuna sahip bir bayan için  menstrüal hormonları dengeleyen en uygun yağ Sardunya Yağıdır. Sardunya yağı aynı zamanda böbrekleri korur ve güçlendirir.

Akrep burcu

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında doğan Akrepler anlayışlı, kararlı, istekli, duygusal, gizemli, güçlü ve sadıktır. Üreme organları ve boşaltım sistemleri hassastır. Ateş, vücut enfeksiyonları ve genital rahatsızlıklara yatkındırlar. Akrep burcuna sahip olanlar için en uygun yağ, enfeksiyonlari önleyen, menopozala ilgili sorunlara iyi gelen Yasemin Yağı.

bitkisel yağlar

Yay burcu

23 kasım-21 Aralık tarihleri arasında doğan Yaylar konuşkan, maceracı, eğlenceli, akıllı,bağımsız , gezgin, dışa dönük ve iyimserdir . Uylukları, kalça ve karaciğerleri hassastır. Siyatiğe, kalça ağrılarına ve uyluk ağrılarına yatkındırlar, ve önemli boyutlarda stres ve gerginlik yaşarlar. Yay burcuna sahip kişileri için en iyi yağ, iltihaplanmalara karşı önleyici olarak işlev görerek bacak ağrılarını azaltmaya yarayan  Çay Çiçeği Yağı.

Oğlak burcu

22 Aralık-20 Ocak tarihleri arasında doğan Oğlaklar pratik, hırslı, başarılı, mantıklı, kararlı, vefalı, sadık ve iyi bir mizah anlayışına sahiptir. Kemikleri, dişleri, eklemleri ve derileri hassastır. Sertleşmiş eklemlere, kemik kırılmalarına ve cilt problemlerine yatkındırlar. Oğlak burcu için en iyi yağ, rahatlamayı sağlayan, kemik kıkırdağını güçlendiren ve akneye yatkın cilde iyi gelen Sandal Ağacı Yağı

Kova burcu

21 Ocak-19 Şubat arası doğan Kovalar bireysel, orijinal, özgür düşünceli, idealist, entelektüel, arkadaş canlısı, nazik ve yaratıcıdır. Bacakları, ayak bilekleri ve dolaşım sistemleri hassastır. Varisli damarlara, dolaşım problemlerine, bacak ağrılarına yatkındırlar. Kova burcuna sahip kişiler için en uygun yağ, dolaşımı hızlandıran ve varisi oluşumunu azaltan Çiçek Yağı.

Balık burcu

19 Şubat-20 Mart tarihleri arasında doğan Balıklar hayal gücü kuvvetli, spiritüel, kibar, sezgisel, sabırlı, sanatçı ruha sahip ve anlayışlıdır. Lenfleri, karaciğerleri ve ayakları hassastır. Ayak parmağında oluşan şişlik, nasır ve ayak ağrıları gibi ayağa ilişkin problemlere yatkındırlar. Balık burcuna sahip kişileri için en iyi yağ; ayak ağrılarına, ayak kireçlenmelerine ve ödem için iyi gelen Sedir Ağacı Yağı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*