Anasayfa / Anasayfa / Her Çocuk Özeldir

Her Çocuk Özeldir

Bu haftaki film önerimiz yine bir Hint filmi: Her Çocuk Özeldir. Filmin orjinal ismi Taare Zameen Par. Türkçe çevirisi de Her Çocuk Özeldir veya Yerdeki Yıldızlar olarak geçmektedir. Aamir Khan‘ın filmlerinin her biri ayrı güzellikte olunca izlememek film severler için büyük kayıp.

Filmin Oyuncu Kadrosu

Aamir Khan, Darsheel Safary, Tanay Chheda, Abhishek Bachchan, Tisca Chopra, Vipin Sharma, Bugs Bhargava, Megha Bengali ve Abhishek Bachchan yer alıyor. Kısacası oyuncu kadrosu da üstlendikleri roller ile filmi çok daha iyi seviyeye taşımış.

Her Çocuk Özeldir filmi Aamir Khan‘ın 3 İdiot filminde olduğu gibi eğitici mahiyette ve klasik eğitim anlayışından epey uzak. Özellikle Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinde öğretmen adaylarına tavsiye edilen film eğitici ve ezber bozan cinsten. Film hakkında spoiler vermek istemiyorum. Ancak şunu belirtmek isterim film öyle bir şekilde bizi içine çekiyor ki sanki yanı başımızda gerçekleşen içinde olduğumuz bir olaydan bahsediyor. Hayatın akışına kendini kaptırmış robotlaşmış hayatların içinde bir baş kaldırışı izleyeceksiniz. Çocuklara yaklaşım, hayata bakış açısı konusunda çok güzel mesajlar vermekte ve her kesimden insana hitap etmekte. İzlemeyenler ve izleyipte izlemeye doyamayanlara(benim gibi) iyi seyirler diliyorum 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*