Anasayfa / Anasayfa / Her Videoyu Çalıştırabilen VLC’ye güncelleme
vlc media player indir

Her Videoyu Çalıştırabilen VLC’ye güncelleme

Video oynatıcılar arasında iyi bir yerde olan ” VLC media player “, yeni bir güncelleme ile uzun zamandır beklenen  özelliğe kavuştu. VLC’nin artık oynatamadığı video kalmadı.

Her videoyu oynatabilmesi ile kullanıcıların tercih ettiği VLC media player, bir süredir bu ününün hakkını veremiyordu çünkü uygulama 360 derece videoları oynatamıyordu.

VLC’nin yapımcısı yeni yayınladığı Tech Preview sürümü ile VLC’ye 360 derece video oynatma özelliğini eklemiş oldu. Ancak özelliğin resmi yaması, Kasım sonunda VLC 3.0 ile kullanıcılara ulaşacak.

360 derece video nedir neden hızla yaygınlaşabilir

Geleceğin teknolojisi olarak görülen 360 derece videolar sanal gerçeklik oluşturmakta ve biz kullanıcılar bu gerçeklik algısını ortaya çıkaran 360 derece video formatına yoğun bir talep göstermekte.

VLC’nin yapımcısı VideoLan yeni 360 derece video desteğini hayata geçirebilmek için 360 derece videolar çekebilen kamera üreticisi Giroptic ile işbirliği yaptı.

Yeni özellik sayesinde VLC Player üzerinde 360 derece videolar oynatırken. 360 derecelik panaromik fotoğraflar çalıştırdığınızda ise mouse yardımıyla bakış açısınızı değiştirebilmektesiniz.

VideoLan’ın duyurusuna göre bu özellik mobil uygulamalarda da çalışabilecek.

Ancak mobil uygulamada artı bir özellik olarak sadece parmakla bakış açısı değiştirmek yerine, telefonu yukarı aşağı  , sağa sola çevirerek de bakış açısını değiştirmek mümkün olabilecek.

Uygulamanın gelecekte sunacağı bir diğer ayrıcalıklı özellik ise 2017’den itibaren Google DaydreamOculus Rift  ve HTC Vive cihazlarını da destekleyecek.

VLC Player’i buradan indirebilirsiniz…

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*