Anasayfa / Anasayfa / WhatsApp durum güncellemeleri değişiyor
whatsappa snapchat özelliği

WhatsApp durum güncellemeleri değişiyor

Snapchat uygulamalarını kendi ürünlerine  geçirmeye devam eden Marc, bu sefer WhatsApp’in durum güncellemeleri üzerinde değişim yapıyor.

Snapchat Stories ve Messenger Day gibi özelliklerin sonra, WhatsApp için de benzer bir seçeneği kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

Status (Durum) adı verilen yeni WhatsApp özelliği, sohbetleriniz ve aramalarınız arasına yeni bir sekme ekliyor, seçtiğiniz kişilerle fotoğraf veya video paylaşmanıza olanak tanıyor. Henüz deneme aşamasında bir özellik olan Status, şu anda WhatsApp uygulamasının beta sürümünde kullanıcılara sunulup geri dönüş ve hata düzeltmeleri yapılıyor, bu beta sürümünü kullanama bilmek için fakat erişmek için cihazın rootlu veya jailbreakli olması gerekiyor.

Tıpkı Snapchat’te olduğu gibi WhatsApp Durum’da da görseller üzerinde oynama yapabiliyor, yazı veya emoji ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca videoları da kayıttan sonra süsleyebiliyor, değiştirebiliyorsunuz. Status için hazırlanan bu görsel ve videolar 24 saat boyunca varlıklarını sürdürüyor.

Durum güncellemeleri aslında bir süredir WhatsApp da  var ve kullanılmakta  fakat yeterince çeşitlilik sunmuyordu. Status özelliklerini ne zaman resmi olarak WhatsApp üzerinde göreceğimizi bilmiyoruz fakat görünüşe göre, Facebookhem Instagram’da, hem WhatsApp’ta Snapchat’in sevilen özelliklerini kendine geçirmeye devam edecek gibi duruyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*